Vineri

31 Mai 2024

10.00-21.00 Ridicare kituri la Alergare pe Șosea, Alergare pe Potecă, Mountain-bike, Orientare Sportivă, Cursa Copiilor și Cursa Persoanelor cu Abilități speciale de la Moldova Center

Sâmbătă

1 iunie 2024

07.30-08.30 Ridicare kituri Alergare pe Potecă (doar pentru cei ce sunt din afara Iașului și fac dovada) și înscrieri la fața locului de la Moldova Center

08.40-08.55 Moment de încălzire cu echipa Oxygen

09.00 Start Alergare pe Potecă Traseu Lung (21 km) de la Green View Salon - La Castel

09.00 Start Alergare pe Potecă Traseu Scurt (11 km) de la Green View Salon - La Castel

10.30 Moment de stretching ținut de Echipa Oxygen pentru participanții de la traseul scurt

11.00 Moment de stretching ținut de Echipa Oxygen pentru participanții de la traseul lung

11.10 Moment Zumba cu echipa Oxygen

11.30 Moment gimnastică acrobatică powered by Oxygen

07.30-11.30 Ridicare kituri Mountain bike (doar pentru cei ce sunt din afara Iașului și fac dovada) și înscrieri la fața locului de la Moldova Center

12.10-12.25 Moment de încălzire cu echipa Oxygen

12.30 Start Mountain bike Traseu Lung de la Green View Salon - La Castel

12.30 Start Mountain bike E-BIKE de la Green View Salon - La Castel

12.30 Start Mountain bike Traseu Scurt de la Green View Salon - La Castel

07.30-21.00 Ridicare kituri pentru Proba de Alergare de asfalt, Orientare Sportivă, Cursa Copiilor, Cursa Persoanelor cu Dizabilități și înscrieri la fața locului de la Moldova Center

Duminică

2 iunie 2024

07.30-08.30 Ridicare kituri Alergare pe asfalt 10 km,  5 km, 3 km (doar pentru cei ce sunt din afara Iașului și fac dovada) și înscrieri la fața locului de la Moldova Center

08.40-08.55 Moment de încălzire cu echipa Oxygen pentru Alergare de asfalt 10 km

09.00 Start Alergare pe asfalt de 10 km de la Piata Palat

09.00 Start Alergare pe asfalt de 5 km de la Piata Palat

09.00 Start  Alergare pe asfalt de 3 km de la Piata Palat

10.10-10.20 Moment de stretching ținut cu Echipa Oxygen

10.30-10.50 Zumba Dance cu Echipa Oxygen

07.30-10.30 Ridicare kituri Cursa Persoanelor cu Abilități Speciale de la Moldova Center

11.00 Start Cursa Persoanelor cu Abilități Speciale de la Piata Palat

07.30-11.30 Ridicare kituri Cursa Copiilor de la Moldova Center

11.15 Moment de încălzire cu echipa Oxygen pentru Cursa Copiilor

11:30 Start Cursa Copiilor categoria 0-3 ani fete și băieți de la Piata Palat

11:40 Start Cursa Copiilor categoria 3-6  ani fete de la Piata Palat

11:50 Start Cursa Copiilor categoria 3-6 ani băieți de la Piata Palat

12:00 Start Cursa Copiilor categoria 7-9 ani fete de la Piata Palat

12:10 Start Cursa Copiilor categoria 7-9 ani băieți de la Piata Palat

12:20 Start Cursa Copiilor categoria 10-12 ani fete de la Piata Palat

12:30 Start Cursa Copiilor categoria 10- 12 ani băieți de la Piata Palat

12:40 Start Cursa Copiilor categoria 13-15 ani fete de la Piata Palat

12:50 Start Cursa Copiilor categoria 13-15 ani băieți de la Piata Palat

07.30-12.30 Ridicare kituri Orientare Sportivă (doar pentru cei ce sunt din afara Iașului și fac dovada) și înscrieri la fața locului de la Moldova Center

13:00 Start Orientare Sportivă de la Piata Palat

15.00 Festivitatea de premiere la Alergare pe potecă, Mountainbike, Alergare pe asfalt 5 km și 10 km, Orientare sportivă și Cursa Copiilor. Înmânare trofeelor multisport la finisherii cu 4 probe sportive.